Wspólnota NOWY LUD

 

Kontakt:

    Seminarium Odnowy w Duchu Świętym - październik 2012


       Zapraszamy do udziału w Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przybliżyć się do Pana Boga w Trójcy Jedynego, przybliżyć się i żyć codziennie w Jego obecności.Jeżeli pragniesz:

zapraszamy Cię na Seminarium Odnowy w Duchu Świętym       Szukasz nowego doświadczenia miłości Boga? Te rekolekcje to czas łaski, nie tylko dla innych, ale właśnie dla Ciebie. Właśnie tutaj możesz odkryć miłość Boga, który pragnie, przemienić Twoje życie. To czas, abyś spojrzał na swoje życie i pozwolił Bogu przemienić Twoje życie.

Co to jest Seminarium Odnowy w Duchu Świętym?

Są to rekolekcje skierowane do młodzieży, studentów, osób dorosłych. Seminarium Odnowy jest przeznaczone dla osób pragnących pogłębić podstawy swej wiary. Raz w tygodniu odbywa się spotkanie ogólne, podczas którego jest czas na konferencję wprowadzającą w kolejny tydzień rozważań, dzielenie się w grupach oraz modlitwę wspólnotową.

Wspólnota NOWY LUD zaprasza na Seminarium Odnowy w Duchu Świętym Każdy tydzień ma określony temat, związany z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi życia duchowego (m.in. rozeznawania duchowego, przebaczenia i uzdrowienia, działania Ducha świętego, grzechu i nawrócenia, osobistej relacji z Bogiem itd.).

Można więc powiedzieć, że są to kilkutygodniowe rekolekcje, polegające na cotygodniowej wspólnotowej modlitwie, wysłuchaniu cotygodniowej konferencji, oraz cotygodniowym spotkaniu w małej grupce.

Bardzo ważne w całym Seminarium jest codzienne spotkanie każdego uczestnika z żywym Bogiem, realizowane podczas modlitwy osobistej z Pismem świętym, którą codziennie podejmuje każdy uczestnik Seminarium Odnowy w Duchu świętym.

Każdy uczestnik otrzymuje notatnik. Jest w nim opracowana pomoc na każdy dzień Seminarium. Chociaż spotkania ogólne odbywają się raz w tygodniu, to jednak dla właściwego i pełnego przeżycia Seminarium konieczna jest codzienna, systematyczna praca wszystkich uczestników Seminarium. Dziewięć tygodni Seminarium tworzy bowiem zwartą całość i dlatego wszyscy powinni brać w nim udział od samego początku do końca. Obecność na każdym spotkaniu jest obowiązkowa.

Całość wieńczy modlitwa o przyjęcie darów Ducha Świętego.

Seminarium ma wzbudzić wśród jego uczestników żywą wiarę, doprowadzić ich do spotkania z miłującym Bogiem, do odkrycia Ducha Świętego jako żywej Osoby, dopomóc w nawiązaniu szczególnej relacji z Duchem Świętym, i otworzyć na Jego działanie. To właśnie Duch Święty chce odnawiać całego człowieka, a w szczególności Jego serce. I dokonuje tego, jeśli uczestnik otworzy Mu swoje serce. Jeśli pragniesz tego i decydujesz się uczestniczyć z otwartym sercem w Seminarium, Duch Święty będzie działał bardzo mocno w twoim życiu, o czym sam osobiście się przekonasz.

W Seminarium może uczestniczyć każdy, kto wyrazi takie pragnienie.

Spotkania modlitewne - wraz z katechezami - będą się odbywały we wtorek o godzinie 19:00. Małe grupy seminaryjne będą się spotykały w uzgodnionych terminach dla wszystkich uczestników każdej grupy

Rozpoczęcie seminarium: wtorek, 9 października 2012r., godz. 19:00

Miejsce: sala w domu katechetycznym za kościołem pw. Przenajświętszej Trójcy w Bielsku-Białej, ul. Sobieskiego 10a

Zgłoszenia oraz wszelkie informacje: telefonicznie u osoby odpowiedzialnej: Ala Gałuszka: 512-286-555, lub osobiście na spotkaniu modlitewnym w każdy wtorek o godzinie 19:00