Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym NOWY LUD


UWAGA!!! 16.03.2024 - WSPOLNOTOWY DZIEN SKUPIENIA, od GODZ. 12:30. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.        .

.

Trochę o wspólnocie...

     Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "NOWY LUD" w Bielsku-Białej jest katolicką Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym działającą przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.


Komentarz do niedzielnej Ewangelii:

Komentarz do ewangelii

Codzienne czytania i komentarz do ewangelii
Nauczanie papieża Franciszka:

Niedziela Palmowa 2016

W Niedzielę Palmową Chrystus jest z entuzjazmem witany przez mieszkańców Jerozolimy. Ale liturgia już dziś nam przypomina, że Pan Jezus nie zbawił nas przez swe tryumfalne przyjście czy potężne cuda – mówił Franciszek podczas Eucharystii na placu św. Piotra. Liturgia Niedzieli Palmowej już tradycyjnie jest jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń w Watykanie. Długa procesja z palmami, prezbiterium bogato zdobione kwiatami, już po raz trzydziesty przywiezione na tę okazję z Holandii, a także nastrojowe śpiewy – wszystko to tworzy wyjątkową atmosferę, wprowadzającą w klimat rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia.

Nawiązał też do tego sam Papież Franciszek w pierwszych słowach homilii. Przyznał, że uczestnikom liturgii udzielił się entuzjazm, z jakim mieszkańcy Jerozolimy witali Jezusa.

"Wymachując palmami i gałązkami oliwnymi daliśmy wyraz uwielbieniu i radości, pragnieniu przyjęcia Jezusa, który do nas przychodzi. Albowiem, jak przyszedł On do Jerozolimy, tak też pragnie przyjść do naszych miast i do naszego życia. I jak w Ewangelii, gdzie dosiada On osiołka, tak też i do nas przychodzi w pokorze, a zarazem 'w imię Pana'. Z mocą swej Boskiej miłości odpuszcza nam nasze grzechy i jedna nas z Ojcem oraz między sobą. Jezus jest zadowolony z tej okazanej Mu w taki ludowy sposób miłości, a kiedy faryzeusze radzą Mu uciszyć dzieci i innych, którzy Go witają okrzykami, On odpowiada: 'jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą'. Nic nie może powstrzymać entuzjazmu z przybycia Jezusa; nic nie może nas powstrzymać od odkrycia w Nim źródła naszej radości, radości prawdziwej, która trwa i daje pokój; bo tylko Jezus wybawia nas z sideł grzechu, lęku i smutku" – powiedział Ojciec święty.

Franciszek zwrócił też uwagę na inny element dzisiejszej liturgii, a mianowicie na drugie czytanie, w którym św. Paweł mówi już o czekającym Jezusa uniżeniu i ogołoceniu. Pokazuje to zdaniem Papieża, jak ekstremalna jest miłość Boga do nas. Jezus wyrzeka się chwały Syna Bożego i staje się Synem Człowieczym, we wszystkim solidarny z nami, choć sam jest bez grzechu. Co więcej, jak zaznaczył Franciszek, przyjął On postać sługi, upokorzył się i uniżył. A Wielki Tydzień nam pokaże, że otchłań Jego uniżenia zdaje się nie mieć końca.

"Pierwszym gestem tej miłości do końca jest umycie nóg. Pan i Nauczyciel uniża się do nóg uczniów, co czynili tylko słudzy. Swym przykładem pokazał nam, że potrzebujemy, by dotarła do nas Jego miłość, która pochyla się nad nami. Bez tego sobie nie poradzimy. Nie możemy kochać, zanim sami nie zostaniemy pokochani przez Niego, zanim nie doświadczymy Jego zdumiewającej czułości, zanim nie zgodzimy się na to, że prawdziwa miłość polega na konkretnej służbie" – mówił Ojciec święty.

Papież zaznaczył, że umycie nóg to oczywiście dopiero początek uniżenia Pana Jezusa. Skrajnego upokorzenia doświadczył On w czasie swej Męki. Został sprzedany za trzydzieści denarów i zdradzony pocałunkiem przez przyjaciela. Wszyscy Go opuścili, a Piotr zaparł się Go trzy razy – wyliczał Franciszek.

"Został upokorzony duchowo szyderstwami, obelgami i opluwaniem, a Jego ciału zadano okrutne rany – mówił Papież. – Uderzenia, biczowanie i korona cierniowa sprawiły, że Jego wygląd zmienił się nie do poznania. Zaznał też zniesławienia i niesprawiedliwego potępienia ze strony władz religijnych i politycznych. Stał się grzechem i uznano Go za złoczyńcę. Piłat odesłał Go do Heroda. Ten zaś z powrotem odeśle Go do rzymskiego namiestnika: odmówiono Mu sprawiedliwości, doświadcza obojętności, bo nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za Jego los. Przywodzi mi to na myśl tak wielu ludzi z marginesu, tak wielu uchodźców, uciekinierów. Również w tym wypadku, tak wielu nie chce wziąć odpowiedzialności za ich los. Tłum, który jeszcze nie tak dawno witał Go okrzykami, zamiast uwielbienia wykrzykuje oskarżenie. I w końcu zamiast Niego woli uwolnić zabójcę. W ten sposób dochodzi do śmierci na krzyżu, najboleśniejszej i najhaniebniejszej, przeznaczonej dla zdrajców, niewolników i najgorszych zbrodniarzy".

Wyliczając cierpienia Jezusa, Papież wspomniał też o poczuciu osamotnienia i ostatniej pokusie, by zejść z krzyża i zło zwyciężyć siłą, ukazując potężne i niepokonane oblicze Boga. Jezus się jednak nie poddaje i w szczytowym momencie wyniszczenia ukazuje prawdziwe oblicze Boga, którym jest miłosierdzie. Przebacza swym oprawcom i otwiera drzwi do raju dla skruszonego łotra.

"Choć niezmierzona jest otchłań tajemnicy zła, to nieskończona jest rzeczywistość miłości, która zstąpiła do tych otchłani, sięgając grobu i piekieł, przyjmując wszelki nasz ból, aby go odkupić, wnosząc światło do ciemności, życie w śmierć, miłość w nienawiść. Sposób działania Boga może się nam wydawać bardzo odległy. On się unicestwił dla nas, podczas gdy nam trudno choćby zapomnieć o sobie dla innych. On przyszedł nas zbawić. Mamy wejść na Jego drogę: drogę służby, daru z siebie, zapomnienia o sobie. Możemy wejść na tę drogę, zatrzymując się w tych dniach pod krzyżem, by patrzeć na Ukrzyżowanego, na katedrę Boga. Proszę was wpatrujcie się w tym tygodniu w tę katedrę Boga, by uczyć się miłości pokornej, która zbawia i daje życie, by wyrzec się egoizmu, dążenia do władzy i sławy. Swoim upokorzeniem Jezus zaprasza nas do pójścia Jego drogą" – dodał Franciszek.

kb/ rv


Papież Franciszek do wspólnot Odnowy w Duchu Świętym:


"Wyjdźcie na ulice i głoście Ewangelię" - zachęcił papież członków Odnowy w Duchu Świętym. Franciszek spotkał się z ponad 50 tys. włoskich charyzmatyków na Stadionie Olimpijskim w Rzymie...
Papież Granciszek do wspólnot OdnowyDiakonie we wspólnocie

   W naszej Wspólnocie od początku jej istnienia działają różne diakonie. Służą one nie tylko osobom ze Wspólnoty. Ma to zasadnicze znaczenie, ponieważ w naszej służbie otwieramy się na wszystkich będących w potrzebie.

Podejmij Duchową Adopcję dziecka poczętego


Podejmij Duchową Adopcję dziecka poczętegoŻyć codziennie Ewangelią.

Ewangelizacja w domu i rodzinie zaczyna się od dobrego wychowania dziecka. Ważne jest w jakiej atmosferze wzrasta, jakie wybiera wzorów i z czego czerpie - to wszystko przynosi konkretne owoce w jego dorosłym życiu.

Jak więc dobrze zacząć wychowywać dzieci? Może w chrześcijańskim przedszkolu, np. w "ZIARENKU"? Zobacz, sprawdz i poleć innym

Dobre firmy, uczciwi ludzie, czyli...


Często gdy szukamy firm, którym chcemy zlecić wykonanie jakiś prac, to zależy nam, aby firma była solida, rzetelna, uczciwa. Dobry fachowiec ma znaczenie nie tylko przy budowie domu, remontach, ale również przy każdej czynności, którą zlecamy innym wykonawcom.

Wokół nas jest wiele firm, które prowadzą ludzie będący również we wspólnotach religijnych czy innych ruchach w Kościele. Ludzie dla których Ewangelia w codziennym życiu jest nie tylko ważna, ale BARDZO WAŻNA.

Jeśli szukasz firmy, którą prowadzą ludzie żyjący wg Ewangelii, to twój remont, budowa, ogród, turystyka i rekreacja a nawet rozrywka, transport i moda - to możesz znaleźć ją właśnie tutaj.

Jeśli sam chcesz zaoferować swoje usługi innym - zobacz jakie to proste i zastanów się. Świadectwo życia Ewangelią możesz dać nie tylko na spotkaniu modlitewnym, ale w Twojej codziennej pracy, robiąc to, w czym jesteś fachowcem i profesjonalistą. Powiedz innym, jakie masz zasady!!! Powiedz innym o tej stronie!!!

 .


Kalendarium i wydarzenia:Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego 2024
Zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego do parafii Przenajświętszej Trójcy w Bielsku-Białej.

W tym roku 18 maja 2024 (sobota), czuwanie rozpocznie się o 20:00, poprowadzi je jak zwykle wspólnota NOWY LUD. Szczegóły na plakacieNowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego 2024
Kościół rozpoczął nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Włącz się w nią, Twoja modlitwa jest szczególnie ważna. Możesz przesłać modlitwę znajomym, aby zachęcić ich również do modlitwy. Bądź apostołem modlitwy w tym świętym czasie oczekiwania.

W tym roku 18 maja 2024 (sobota), zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego do parafii Przenajświętszej Trójcy. Szczegóły zostaną umieszczone na stronie na plakacie. Zapraszamy

Wielkopostny Dzień Skupienia 2024


Dzień skupienia 2024


Zapraszamy na Wielkopostny Dzień Skupienia organizowany we wspólnocie NOWY LUD w dniu 16.03.2024 od godziny 12:30. Rekolekcje poprowadzi ks. Roman Berke. Będzie czas na rozmowę, dzielenie, spotkanie przy stole. Zapraszamy

Wspólnotowe kolędowanie 2024: 9.01.2024 19:00

Głębia treści Objawienia Pańskiego


Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Symbolem tego święta jest historia opisana przez św. Mateusza Ewangelistę, w której to Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi.

W uroczystość Epifanii świętujemy pojawienie się w świecie tej Bożej światłości, z którą Bóg wyszedł nam na spotkanie.


Ewangelizacja w Beskidach 2023


Ewangelizacja w beskidach 2023

Zapraszamy na ucztę duchową w najbliższą sobotę, 5.08.2023 na Szyndzielnię, gdzie o 12:00 będzie sprawowana Eucharystia w ramach tegorocznej "Eewangelizacji w Beskidach". Już wcześniej, od 11:00 będzie czas na spotkania, uwielbienie, spowiedź. Oczywiście zapraszamy z rodzinami i dziećmi.

Światowe Dni Młodzieży - Lizbona 2023


Światowe Dni Młodziezy 2023

Zapraszamy do duchowego trwania z młodziezą z Bielska-Białej i Polski na Światowych Dniach Młodzieży 2023 w Lizbonie. Zawierzajmy ich sprawy i to, by po powrocie do Polski potrafili w mocy Ducha Świętego być świadkami Ewangelii w swoich domach, szkole i środowisku.


Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego 2023


czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego


Ofiarowanie Pańskie


W dniu 2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Jezus ofiarowany przez Maryję i Józefa w świątyni jerozolimskiej zgodnie z przepisem Prawa.

Dzisiaj tak ważne jest byśmy w naszym życiu odkryli Jezusa, rozpoznali Go w naszej codzienności. Rozpoznali Go wtedy, gdy do nas przychodzi. Wyszli Mu na spotkanie - bo On ofiaruje się nam cały. Rozpoznać Go w Eucharystii gdzie jest dla nas On, Bóg największym darem - chlebem życia. Zastanów się co ty możesz ofiarować Bogu, co jest tą największą wartością, drogocennością, którą chciałbyś Mu oddać, aby to On był najważniejszy.

Jan Chrzciciel wskazuje na Jezusa - "Oto Baranek Boży"

Komentarz do Ewangelii


Głębia treści Objawienia Pańskiego


Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Symbolem tego święta jest historia opisana przez św. Mateusza Ewangelistę, w której to Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi.

W uroczystość Epifanii świętujemy pojawienie się w świecie tej Bożej światłości, z którą Bóg wyszedł nam na spotkanie.


Wielkie antyfony adwentowe


Wielkie antyfony adwentowe

Wielkie antyfony adwentowe
Trwa Adwent. Przez cały czas naszego adwentowego oczekiwania rozbrzmiewają w naszych kościołach błagalne śpiewy, przyzywające przyjścia Pana.

Ale im bliżej do chwili, kiedy Gwiazda Betlejemska zaświeci z całą mocą, tym bardziej liturgia oraz związane z nią śpiewy nabierają intensywności. Ostatnie godziny oczekiwania na spotkanie z Nowonarodzonym przyozdobione są w liturgii siedmioma szczególnymi antyfonami, które śpiewamy wraz z nieszporami adwentowymi od 17 grudnia aż do 23 grudnia; każdego dnia kolejną zwrotkę.
Eucharystia z modlitwą o udrowienie 4.10.2022 godz. 19:00XXI Tydzień z Ewangelią 2022 "Twarzą w twarz z Bogiem"


Tydzień z Ewangelią 2022

Seminarium Odnowy Wiary - rozpoczęcie 29.09.2022 godz. 19:00


Seminarium Odnowy Wiary Bielsko-Biała 2022

Zapraszamy na spotkania ewangelizacyjne dla chcących pogłębić swe życie religijne poprzez tzw. Seminarium Odnowy Wiary. Prowadzącym seminarium będzie ks. Marcin Hałas wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym NOWY LUD działającą przy parafii Przenajświętszej Trójcy w Bielsku-Białej.

Seminarium Odnowy Wiary jest formą rekolekcji przez którą Bóg prowadzi każdego do bliskiego i osobistego spotkania z Duchem Świętym pobudzając jednocześnie do głoszenia Dobrej Nowiny, aby pomóc innym podjąć wysiłek ku odnowie własnej wiary. Seminarium trwa przez 9 kolejnych czwartków.

Spotkania rozpoczynają się w czwartki o godzinie 19:00, pierwsze spotkanie odbędzie się 29 września o godzinie 19:00. Zapraszamy osoby, które nigdy nie przeżywały Seminarium Odnowy Wiary, do kościoła św. Józefa w Bielsku-Białej (os. Złote Łany)

Terminy spotkań: 29.09; 6.10; 13.10; 20.10; 27.10; 3.11; 10.11; 17.11; 24.11

Rekolekcje z o. Adamem Szustakiem 23-25.09.2022


Tydzień z Ewangelią 2022Jacek Pulikowski: "Mężczyzna, mąż, ojciec"


Konferencja dla meżczyzn Pulikowski
Fundacja "Rodzina w służbie człowieka" zaprasza na spotkanie z Jackiem Pulikowskim w dniu 3.09.2022 w Ruchwałdzie (Namiot przy FDFE Sanktuarium) w godzinach od 8:45 do 12:00. Spotkanie z cyklu "Mężczyzna, któremu nie wszystko jedno". Zapraszamy sczególnie panów, ale nie tylko z naszej wspólnoty.


Eucharystia z modlitwą o udrowienie 6.09.2022 godz. 19:00Zesłanie Ducha Świętego - 5.06.2022


Czuwanie - Zesłanie Ducha Świętego 2022
Zapraszamy na modlitewne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, adorację, uwielbienie i Eucharystię w dniu 5.06.2022 od godziny 20:00

Modlitwa o pokój na Ukrainie


Modlitwa o pokój na Ukrainie
Podejmij modlitwę tam, gdzie jesteś. W tym czasie jesteś wspólnocie modlitwy - niedziela 27.02.2022 godzina 19:00-21.00.


Eucharystia z modlitwą o udrowienie 1.03.2022 godz. 19:00Eucharystia z modlitwą o udrowienie 4.01.2022 godz. 19:00Boże Narodzenie 2021Eucharystia z modlitwą o udrowienie 5.10.2021 godz. 19:00Wznowienie spotkań modlitewnych od 8.06.2021


Wznowienie spotkań modlitewnych


Uroczystość Najświętszej Trójcy - odpust w naszej parafii


Uroczystość odpustowa Trójcy Przenajświętszej to święto patronalne kościoła parafialnego. Jest to święto całej wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To zawsze czas pełen łaski i Bożego miłosierdzia. Dla każdego wierzącego to możliwość doświadczenia bardzo konkretnie łaski Bożej miłości.

W tym to dniu ważne jest, by wielbić Boga w Jego miłości i opiece. Podejmujemy to świętowanie, by oddać Bogu chwałę. świętując uroczystość odpustową chcemy też na nowo uświadomić sobie powołanie każdego chrześcijanina do świętości.


Wielki Post to czas nawrócenia - czytaj artykuł


Wielki Post to czas nawrócenia

Wielkie antyfony adwentowe


Wielkie antyfony adwentowe

Wielkie antyfony adwentowe
Trwa Adwent. Przez cały czas naszego adwentowego oczekiwania rozbrzmiewają w naszych kościołach błagalne śpiewy, przyzywające przyjścia Pana.

Ale im bliżej do chwili, kiedy Gwiazda Betlejemska zaświeci z całą mocą, tym bardziej liturgia oraz związane z nią śpiewy nabierają intensywności. Ostatnie godziny oczekiwania na spotkanie z Nowonarodzonym przyozdobione są w liturgii siedmioma szczególnymi antyfonami, które śpiewamy wraz z nieszporami adwentowymi od 17 grudnia aż do 23 grudnia; każdego dnia kolejną zwrotkę.
Zawieszone spotkania modlitewne


Zawieszenie spotkań modlitewnych


Narodowe Święto Niepodległości


Dziękujmy Bogu w naszej modlitwie za wielki dar wolnej Ojczyzny i prośmy o wszelkie potrzebne łaski dla wszystkich bez wyjątku Polaków żyjących na polskiej ziemi i poza jej granicami. Prośmy szczególnie o dar pojednania i wzajemnego poszanowania, odrzucenie agresji i zgodę narodową. Prośmy też o ustanie pandemii.

Tydzień z Ewangelią 2020


Tydzień z Ewangelią 2020

Zapraszamy na spotkania modlitewne i wydarzenia podczas Tygodnia z Ewagelią 2020. Zobacz na plan i wydarzenia.

Eucharystia z modlitwą o udrowienie 1.09.2020 godz. 19:00Zapraszamy na ognisko wspólnotowe


Zapraszamy na ognisko wspólnotowe, które odbędzie się w sobotę 22.08.2020 od godziny 14:00 na terenie Katolickiego Domu Opieki "Józefów" w Bielsku-Białej, ul. Grzybowa 8 (Las Cygański), należącego do Klubu Inteligencji Katolickiej KIK.

Każdy zabiera ze sobą małe "co nieco", według swoich możliwości konsumpcyjnych. Zabierz ze sobą kogoś i zapraszamy na wspólny odpoczynek we wspólnotowym gronie. Opłata za pobyt i korzystanie z ośrodka Józefów 8 zł/osobę.

Dojazd: Autobusem nr 1 – wysiąść na końcowym przystanku w Cygańskim Lesie, dalej pieszo, około 20 min. Autobusem nr 8 – w kierunku Szyndzielni, wysiąść przy ul Młodzieżowej. Dalej pieszo około 10 min.

Zaproszenie skierowała do wszystkich męska mała grupa wraz z żonami, która zaprasza wszystkich pozostałych chętnych

Eucharystia z modlitwą o udrowienie 4.08.2020 godz. 19:00
Powracają wtorkowe spotkania modlitewne od 1.06.2020

Informujemy, że od 1.06.2020 wznawiamy wtorkowe spotkania modlitewne naszej wspólnoty, które odbywać się będą w kościele, we wtorki od godziny 19:00. Powraca również msza św. z modlitwą o uzdrowien8ie duszy i ciała w pierwszy wtorek miesiąca w nowej godzinie: rozpoczęcie modlitwą o 19:00, o 19:30 rozpoczęcie Eucharystii. Zapraszamy!!!

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha św. - 30.05.2020


Spotkanie modlitewne on-line 21.04.2020


W najbliższy wtorek 21.04.2020 wznawiamy nasze spotkania modlitewne, na razie tylko przez Internet na kanale YouTube parafii Przenajświętszej Trójcy. Rozpoczynamy Eucharystią o 18:00, po niej około 18:30 rozpoczynamy wspólne uwielbienie.

Triduum Paschalne - Wspólnota Odnowy w Duchu świętym NOWY LUD

Triduum Paschalne - to szczyt roku litugicznego


Triduum Paschalne - Wspólnota Odnowy w Duchu świętym NOWY LUD

Święta Paschalne to najważniejsze święta w roku liturgicznym.
Trzy dni Triduum Paschalnego stanowią jedno święto. W sprawowanej liturgii uobecnia się tajemnica męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Zobacz jakie jest znaczenie i głębia treści poszczególnych dni

Msza św. pierwszy wtorek kwietnia 07.04.2020r.

W pierwszy wtorek miesiąca kwietnia, 7.04.2020 zapraszamy do duchowej jedności i uczestniczenie on-line w Eucharystii z parafii Przenajświętszej Trójcy. Złączmy się w modlitwie o uzdrowienie duszy i ciała, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Link do transmisji:

Nabożeństwo pokutne 05.04.2020r.

Ks. Roman Berke zaprasza na nabożeństwo pokutne w niedzielę, 5.04.2020r. w którym możemy uczestniczyć przez transmisję on-line. Przyłączmy się to niej, wchodzącc na stronę parafii p.w. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich:


Adoracja Najświętszego Sakramentu - transmisja on-line z parafii Przenajświętszej trójcy w Bielsku-Białej

Kliknij, aby przejść do kaplicy adoracji...


Biskup Roman Pindel udziela dyspensy wszystkim Wiernym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i wzywa do pozostania w domach.

czytaj cały apel biskupa...

Apel Biskupa Bielsko-Żywieckiego w związku z epidemią koronawirusa


Epidemia koronowirusa

Biskup Roman Pindel udziela dyspensy wszystkim Wiernym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i wzywa do pozostania w domach.

czytaj cały apel biskupa...

Odwołanie spotkań modlitewnych
I niedziela Wielkiego Postu
Wielki Post 2020

Seminarium Odnowy Wiary - rozpoczęcie 8.10.2019 godz. 18:00


Seminarium Odnowy Wiary Bielsko-Biała 2019

Zapraszamy na spotkania ewangelizacyjne dla chcących pogłębić swe życie religijne poprzez tzw. Seminarium Odnowy Wiary. Prowadzącym seminarium będzie ks. Roman Berke wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym NOWY LUD działającą przy parafii Przenajświętszej Trójcy w Bielsku-Białej.

Seminarium Odnowy Wiary jest formą rekolekcji przez którą Bóg prowadzi każdego do bliskiego i osobistego spotkania z Duchem Świętym pobudzając jednocześnie do głoszenia Dobrej Nowiny, aby pomóc innym podjąć wysiłek ku odnowie własnej wiary. Seminarium trwa przez 8 kolejnych wtorków.

Spotkania rozpoczynają się we wtorki Mszą świętą o godzinie 18:00, pierwsze spotkanie odbędzie się 8 października 2019 o godzinie 18:00. Zapraszamy osoby, które nigdy nie przeżywały Seminarium Odnowy Wiary, oraz te, które przeżywały już Seminarium, dla których będzie to Seminarium Odnawiające

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie Bielsko-Biała

Czuwanie "Polska pod Krzyżem" - 14.09.2019 godz. 15:00


Czuwanie Polska pod Krzyżem

Zapraszamy na czuwanie "Polska pod Krzyżem" w sobotę 14.09.2019 w godzinach od 15:00 do 17:00 do parafii Przenajświętszej Trójcy w Bielsku-Białej. W duchowej jedności z pielgrzymami w Polsce zapraszamy na Eucharystię oraz adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Całość prowadzi współnota NOWY LUD.

Eucharystia z modlitwą o udrowienie 3.09.2019 godz. 18:00


Od września 2019 Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w pierwszy wtorek miesiąca będzie rozpoczynała się o godzinie 18:00, a nie jak dotychczas o 19:30. Będzie to równocześnie Msza św. parafialna, tak więc zapraszam wszystkich na godzinę 18:00. br />

Ognisko wspólnotowe odwołaneZe względu na bardzo małą liczbę osób które potwierdziły przybycie i bardzo małe zainteresowanie wspólnym ogniskiem zaplanowanym na sobotę 20.07.2019 ognisko zostało ODWOŁANE.

Niedziela Chrztu Pańskiego


Dzisiaj Kościół katolicki obchodzi święto Chrztu Pańskiego. Przypada ono w niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) i jest z nią ściśle związane. Święto to kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

W opisie chrztu po raz pierwszy w widzialny sposób objawia się Trójca Święta. Ojciec przemawia do Syna: "Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie", a Duch zstępuje na Niego w postaci gołębicy.

Głębia treści Objawienia Pańskiego


Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Symbolem tego święta jest historia opisana przez św. Mateusza Ewangelistę, w której to Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi.

W uroczystość Epifanii świętujemy pojawienie się w świecie tej Bożej światłości, z którą Bóg wyszedł nam na spotkanie.


Chrystus się nam narodził!!!


Boże Narodzenie 2018


Świat, do którego przyszedł i przychodzi Jezus, wcale nie ułatwia Jego przyjęcia. Tak często przeakcentowane jest to, co materialne. Wydaje się, że współczesny chrześcijanin bywa nieraz podobny do człowieka, który zadowala się i zachwyca lampą, zapominając o świetle, bez którego ten przedmiot staje się bezużytecznym rekwizytem. Ale niezależnie od stopnia naszego duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia najważniejsze jest Dziś, bo dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel; ważna jest ta chwila, i twoja obecność, bracie i siostro, w tym eucharystycznym Betlejem, gdzie ciągle na nowo rodzi się Chrystus, jedyny Zbawiciel człowieka i Dawca nadziei. Dziś, teraz rozstrzyga się wszystko!!!

Podjmij więc duchowy wysiłek pielgrzymowania do Betlejem, pielgrzymowania do Ewangelii, Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie i zastanawiania się, jak przyjąć Bożego Syna.

W imieniu Odnowy w Duchu Świętym NOWY LUD najlepsze życzenia radości z narodzenia się Jezusa Chrystusa i radości z przyjmowania Go do serca, oraz przemiany serca jaką daje właśnie Zbawiciel na drodze przyjmowania i naśladowania Go

składa wszystkim Jacek Zamarski.


Adwent - czas radosnego oczekiwania na Zbawiciela


W Kościele rozpoczął się Adwent. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do świąt Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa.

Ten czas jest dla każdego z nas zaproszeniem, aby dokonało się w nas nawrócenie, abyśmy przygotowanli drogi Panu, jak uczy nas prorok Izajasz i Jan Chrzciciel.

100-lecie odzyskania niepedległości 11.11.2018


Komentarz do Ewangelii - 04.11.2018r.

Komentarz do Ewangelii

Zapraszamy na komentarz do niedzielnej Ewangelii, który przygotował dla nas Jacek Zamarski.

XVII Tydzień z Ewangelią - wydarzenia

Przed nami kolejny, XVII już Tydzień z Ewangelią, a w nim wiele wydarzeń i imprez o charakterze nie tylko ewangelizacyjnym. W kolejną, XVII już edycję Tygodnia z Ewangelią właczyły się wspólnoty z Bielska-Białej, organizując wydarzenia pod wspólnym patronatem biskupa bielsko-żywieckiego, oraz Prezydenta miasta Bielsko-Biała. W ramach TzE nasza wspólnota włączy się w przeprowadzenie Seminarium Odnowy Wiary w parafii pw. św. Józefa w Bikelsku-Białej na os. Złote Łany.

XVII Tydzień z Ewangelią Bielsko-Biała

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie 2.10.2018

Eucharystia z modlitwą u uzdrowienie Bielsko-Biała

Seminarium Odnowy Wiary - 3.10.2018

Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpoczyna się 3.10.2018. Tym razem prowadzimy je w parafii pw. św. Józefa w Bielsku-Białej (Złote Łany), ul. Tuwima 62. Zaproś znajomych!!!


Młodzi Uwielbiają - 29.09.2018

Zapraszamy na Uwielbienia dla Młodych w parafii pw. św. Józefa w Bielsku-Białej (Złote Łany), ul. Tuwima 62. Koniecznie przyjdź - nie może Cię zabraknąć!!!

Komentarz do Ewangelii - 16.09.2018r.

Komentarz do Ewangelii

Zapraszamy na komentarz do niedzielnej Ewangelii, który przygotował dla nas Jacek Zamarski.

Zaproszenie na ognisko wspólnotowe 08.09.2018

Ognisko wspólnotowe 08.09.2018

Zapraszamy na wrześniowe ognisko i grilowanie we wspólnotowym gronie. Będzie czas na spotkanie, rozmowe, wypoczynek.

Dojazd: Autobusem nr 1 – wysiąść na końcowym przystanku w Cygańskim Lesie, dalej pieszo, około 20 min. Autobusem nr 8 – w kierunku Szyndzielni, wysiąść przy ul Młodzieżowej. Dalej pieszo około 10 min.


Rekolekcje diecezjalne 24-27.08.2018

Zapraszam wszystkich zapisanych na Diecejalne Rekolekcje Odnowy w Duchu św. do ośrodka rekolekcyjnego diecezji katowickiej: Brenna, ul. Leśników 38.
Rozpoczęcie od godziny 18:00, przyjazd odpowiednio wcześniej, aby się zarejestrować i zakwaterować.

Komentarz do Ewangelii - 19.08.2018r.

Komentarz do Ewangelii


Zaproszenie na ognisko wspólnotowe 11.08.2018

Ognisko wspólnotowe 11.08.2018

Zapraszamy na wspólny odpoczynek i grilowanie we wspólnotowym gronie.

Dojazd: Autobusem nr 1 – wysiąść na końcowym przystanku w Cygańskim Lesie, dalej pieszo, około 20 min. Autobusem nr 8 – w kierunku Szyndzielni, wysiąść przy ul Młodzieżowej. Dalej pieszo około 10 min.


Komentarz do Ewangelii - 29.07.2018r.

Komentarz do Ewangelii


Ognisko wspólnotowe 21.07.2018

Ognisko wspólnotowe 21.07.2018

Za nami doskonały czas wypoczynku i budowania wspólnoty przez przebywanie ze sobą, budowanie relacji i coraz lepsze poznawanie się. Przy wspaniałej pogodzie, w pięknym i zacisznym miejscu miało miejsce nasze kolejne ognisko wspólnotowe,

Zaproszenie na ognisko wspólnotowe 21.07.2018

Ognisko wspólnotowe 21.07.2018

Zapraszamy na wspólny odpoczynek i grilowanie we wspólnotowym gronie.

Dojazd: Autobusem nr 1 – wysiąść na końcowym przystanku w Cygańskim Lesie, dalej pieszo, około 20 min. Autobusem nr 8 – w kierunku Szyndzielni, wysiąść przy ul Młodzieżowej. Dalej pieszo około 10 min.


Komentarz do Ewangelii - 1.07.2018r.

Komentarz do Ewangelii


Komentarz do Ewangelii - 10.06.2018r.

Komentarz do EwangeliiBoże Ciało 2018

Marsz dla Życia i Rodziny - 27.05.2018

Biskup ordynariusz Roman Pindel zaprasza wszystkie wspólnoty i mieszkańców naszego miasta i diecezji na Marsz dla Życia i Rodziny w niedzielę, 27.05.2018. Rozpoczęcie o godzinie 14:00 w bielskiej katedrze Eucharystią pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla. Po Eucharystii przejście ulicami Bielska do parku Słowackiego, gdzie do godziny 20:00 trwać będzie festyn rodzinny Caritas z różnymi atrakcjami przy Bielskim Centrum Kultury.

Zapraszam wszystkich członków naszej wspólnoty do jak najliczniejszego udziału w Marszu i włączenia się to nasze publiczne świadectwo i modlitwę na rzecz obrony życia.

Marsz dla Życia i RodzinyNowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego


Kościół rozpoczął nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Włącz się w nią, Twoja modlitwa jest szczególnie ważna. Możesz przesłać modlitwę znajomym, aby zachęcić ich również do modlitwy. Bądź apostołem modlitwy w tym świętym czasie oczekiwania.

W tym roku 19 maja 2018 (sobota), godz. 19.30, w kościele pw. Ducha Św. w Świętoszówce (pomiędzy Jasienicą k/Bielska Białej, kierunek z Bielska na Skoczów, Cieszyn, a Skoczowem) zapraszamy na nasze wspólne diecezjalne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św.


Komentarz do Ewangelii - 29.04.2018r.

Komentarz do EwangeliiOfiarowanie Pańskie


W dniu 2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Jezus ofiarowany przez Maryję i Józefa w świątyni jerozolimskiej zgodnie z przepisem Prawa.

Dzisiaj tak ważne jest byśmy w naszym życiu odkryli Jezusa, rozpoznali Go w naszej codzienności. Rozpoznali Go wtedy, gdy do nas przychodzi. Wyszli Mu na spotkanie - bo On ofiaruje się nam cały. Rozpoznać Go w Eucharystii gdzie jest dla nas On, Bóg największym darem - chlebem życia. Zastanów się co ty możesz ofiarować Bogu, co jest tą największą wartością, drogocennością, którą chciałbyś Mu oddać, aby to On był najważniejszy.

Komentarz do Ewangelii - 14.01.2018

Komentarz do Ewangelii


Komentarz do Ewangelii - 5.11.2017


Różaniec do granic - 7.10.2017

Zapraszamy na wyjazd na Różaniec do granic do Zebrzydowic, 7.10.2017, wyjazd godz 9:00 Bielsko-Biała, ul. Wyspiańskiego. Kontakt i zapisy: 602573404.

XVI Tydzień z Ewangelią


XVI Tydzień z Ewangelią i ewangelizacja parafii Przenajświętszej Trójcy w Bielsku-BiałejZapraszamy na ognisko wspólnotowe


Zapraszamy na ognisko wspólnotowe, które odbędzie się w najbliższą sobotę 19.08.2017 od godziny 16:00 na terenie Katolickiego Domu Opieki "Józefów" w Bielsku-Białej, ul. Grzybowa 8 (Las Cygański), należącego do Klubu Inteligencji Katolickiej KIK.

Każdy zabiera ze sobą małe "co nieco", według swoich możliwości konsumpcyjnych. Zabierz ze sobą kogoś i zapraszamy na wspólny odpoczynek we wspólnotowym gronie.

Dojazd: Autobusem nr 1 – wysiąść na końcowym przystanku w Cygańskim Lesie, dalej pieszo, około 20 min. Autobusem nr 8 – w kierunku Szyndzielni, wysiąść przy ul Młodzieżowej. Dalej pieszo około 10 min.

W przypadku złej pogody, tzn. gdyby cały czas stale padał deszcz, impreza będzie odwołana. Krótki i chwilowy deszczyk nie odwołuje ogniska!!!

Komentarz do Ewangelii na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2017.


Komentarz do Ewangelii


Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego


Zapraszamy na modlitewne czuwanie i uwielbienie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 3.06.2017 do parafii Przenajświętszej Trójcy w Bielsku-Białej, Sobieskiego 10a

Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych: kapłanów i osoby świeckie nie tylko z naszej wspólnoty. Będzie to czas wielkiego uwielbienia i wołania o Ducha Świętego w 50. rocznicę Odnowy w Duchu Świętym na świecie.

Wieczór uwielbieniaKomentarz do Ewangelii na niedzielę Miłosierdzia Bozego 2017.


Komentarz do EwangeliiEucharystia z modlitwą o uzdrowienieWieczór uwielbieniaKomentarz do Ewangelii na XXIV niedzielę zwykłą 2015 (13 września 2015) przygotowali dla nas Gabrysia i Jacek


Komentarz do EwangeliiZapraszamy na Wieczór Uwielbienia 8.09.2015


Wieczór Uwielbienia Bielsko-Białą