Wspólnota NOWY LUD

 

Kontakt:

    Papież Franciszek do Odnowy w Duchu Świętym zgromadzonej w Rzymie


       "Wyjdźcie na ulice i głoście Ewangelię" - zachęcił papież członków Odnowy w Duchu Świętym.
Franciszek spotkał się z ponad 50 tys. włoskich charyzmatyków na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, którzy zgromadzili się na swoim 37. kongresie krajowym. Wzięli w nim także udział przedstawiciele 55 krajów gdzie ruch ten jest obecny. Ojciec Święty zaprosił wszystkich do Watykanu na jubileusz Odnowy w Duchu Świętym. Będzie on obchodzony w dniu Pięćdziesiątnicy w roku 2017.

Najpierw Franciszek wysłuchał świadectw. Komentując słowa młodego kapłana papież zachęcił księży, by byli blisko Jezusa w modlitwie i adoracji a także blisko ludzi. Młodych przestrzegł, by swej młodości nie zamykali w kasie pancernej, ale ją dawali, żeby inni poznali Jezusa. "Nie chowajcie swojej młodości dla siebie" - zaapelował.

Zwracając się do rodzin Ojciec Święty zauważył, że są one Kościołem domowym, gdzie Jezus wzrasta w miłości małżonków i życiu dzieci. Dlatego też nieprzyjaciel tak bardzo atakuje rodzinę, diabeł jej nie lubi! Usiłuje ją zniszczyć, aby nie było w niej miłości. Jednocześnie zaznaczył, że małżonkowie są grzesznikami jak wszyscy ludzie, choć chcą wzrastać w wierze, owocności, w dzieciach, w wierze dzieci. "Niech Pan błogosławi rodzinę, umacnia ją w tym kryzysie, w którym diabeł usiłuje ją zniszczyć!" - zaapelował papież.

Zwracając się do niepełnosprawnych i chorych Ojciec Święty zaznaczył, że są to bracia i siostry namaszczeni cierpieniem Jezusa. "Dziękuję wam bardzo bracia i siostry, że godzicie się być namaszczonymi cierpieniem. Dziękuję wam bardzo, za nadzieję o której świadczycie, tę nadzieję, która prowadzi nas naprzód, poszukując pocieszenia Jezusa" - powiedział Franciszek. Papież zauważył, że zabrakło świadectwa osób starszych. Podkreślił, że są oni mądrością i pamięcią Kościoła.

Natomiast w swoim przemówieniu papież przypomniał swoje doświadczenia argentyńskie z Odnową w Duchu Świętym, początkową nieufność i to, że następnie dostrzegł, jak wiele dobra czyni ten ruch. W końcu, krótko przed konklawe został jego asystentem. Franciszek przestrzegł przed przesadną organizacją, walkami wewnętrznymi, podziałami pochodzącymi od diabła. Zachęcił do wychodzenia na ulice, by ewangelizować i dotykania zranionego ciała ubogich. Wskazał, że do istotnych zadań Odnowy w Duchu Świętym należy ewangelizacja, ekumenizm duchowy, troska o potrzebujących, a u podstaw tego powinna być adoracja. Ojciec Święty zachęcił: "Bądźcie jak wielka orkiestra. Nikt w odnowie nie może uważać się za większego. Jeśli nie - zaczyna się nieszczęście". Przypomniał, że "szefem" Odnowy jest Jezus Chrystus. Zachęcił by bardziej kochać Kościół, niż własne ugrupowanie. Na zakończenie Franciszek zaprosił wszystkich do Watykanu na jubileusz Odnowy w Duchu Świętym, który będzie on obchodzony w dniu Pięćdziesiątnicy w roku 2017.

Materiał wg: http://gosc.pl/doc/2028956.Papiez-spotkal-sie-z-Odnowa-w-Duchu-Swietym